jesteś tu: strona główna    "gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy" - wyjazd do drezna i wrocławia
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

"Gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy" - wyjazd do Drezna i Wrocławia

      W dniach 16 – 17 grudnia 2011 roku uczestnicy projektu „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy” wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Drezna i Wrocławia. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się nam zwiedzić Stare i Nowe Miasto w Dreźnie, a przede wszystkim wziąć udział w lekcji muzealnej w Galerii Starych Mistrzów rokokowego zespołu pałacowego Zwinger. Drezdeńska galeria jest jedną z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie. Prace mistrzów malarstwa takich jak Rafael, Rembrandt, Vermeer czy Rubens wywarły na młodzieży tak niezwykłe wrażenie, że spędzili oni kilka kolejnych godzin zwiedzając galerię samodzielnie.
Równie interesujący i bogaty w zabytki architektury gotyckiej i barokowej okazał się spacer uliczkami Wrocławia. Byliśmy zauroczeni budowlami sakralnymi Ostrowa Tumskiego, podziwialiśmy monumentalne gotyckie kościoły, barokowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, rynek, gotycki ratusz, zabytkowe kamieniczki, średniowieczne więzienie, i wiele innych zachwycających miejsc ...
Łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzież w znaczny sposób poszerzyła swoją wiedzę z historii sztuki.
Dodatkowo, skorzystaliśmy z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy na Starym Mieście wprowadzając nas w miłą świąteczną atmosferę.